Wykrywanie podsłuchów w telefonie – cena – Warszawa detektyw

Istnieje wiele aplikacji, które udają systemowe lub są sztucznie dodawane do listy aplikacji systemowych.
Istnieje wiele aplikacji, które udają systemowe lub są sztucznie dodawane do listy aplikacji systemowych.

Kilka słów o programach szpiegowskich…

Rynek aplikacji szpiegowskich oferuje kilkaset programów. Większość różni się tylko oprawą graficzną i końcową nazwą aplikacji. Najprostsze aplikacje szpiegowskie oparte są na podobnym kodzie zawierającym tzw. konia trojańskiego.  Tego typu aplikacje lub pakiety instalacyjne (.apk) są łatwo wykrywalne przez programy anty-szpiegowskie lub antywirusy. Stanowią one około 80% tego, co oferują polskie firmy handlujące tego typu programami. Większość pseudo detektywów lub informatyków jest w stanie wykryć taki podsłuch za pomocą wspomnianego antywirusa lub innej anty-szpiegowskiej aplikacji. Istnieją jednak zaawansowane aplikacje, których wykrycie jest problematyczne i wymaga wiedzy oraz doświadczenia. Podsłuch może udawać aplikację systemową lub zostać dodany do listy aplikacji systemowych przez dobrego informatyka (usunięcie aplikacji systemowej jest problematyczne). W przypadku telefonów opartych o system Android, podsłuch instalujemy za pomocą pakietu .apk. Pakiet pobierany jest zazwyczaj ze strony internetowej. Można go również zainstalować za pomocą karty pamięci, pendrive’a i kabla OTG, bluetooth. KAŻDY PAKIET NALEŻY NAJPIERW ZAINSTALOWAĆ! Nie ma możliwości „wgrania” podsłuchu poprzez wiadomość SMS. Za pomocą wiadomości SMS można jedynie wysłać link do programu. Odpowiednio przeszkolona osoba jest w stanie wgrać podsłuch w ciągu dwóch minut! Przed instalacją programu chroni kod blokady ekranu – bez niego instalacja jest praktycznie niemożliwa.

Telefony oparte o system iOS są bardzo problematyczne w instalacji programów szpiegowskich. Do prawidłowej instalacji należy wykonać jailbreak lub semi-jailbreak. Operacja ta jest jednak cofana przez aktualizację systemu.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy. Sprawdzamy telefony oparte o system Android i iOS. Koszt sprawdzenia telefonu to 150 zł. Czas kontroli to ok. 1 h.