Jak wykryć podsłuch w mieszkaniu? Praktyczny poradnik

Mieszkanie lub dom to dość specyficzne środowisko pracy. Zazwyczaj podsłuch instalują osoby będące członkami rodziny. Doskonale znają zwyczaje reszty rodziny, swoich partnerów, dzieci, rodziców itd. Osoba, która ma stały dostęp do przedmiotów znajdujących się w domu ma bardzo dużo czasu na przemyślenie metod inwigilacji. Podsłuchy najczęściej montowane są w pomieszczeniach, które cieszą się popularnością wśród domowników – najczęściej jest to salon lub kuchnia. Osoba szukająca dowodów zdrady może zainstalować podsłuch lub kamerę w łazience. W przypadku spraw rozwodowych warto sprawdzić zabawki dzieci, swój telefon lub telefon / tablet należący do dzieci. Niejednokrotnie wykryliśmy aplikację szpiegowską zainstalowaną na komputerze.

Miniaturowy nadajnik szpiegowski na kartę SIM. Podsłuch znaleziony w domu klienta. Osoba podsłuchująca mogła dzwonić na urządzenie z dowolnego miejsca w Polsce. Podsłuch zamaskowano w przedłużaczu.
Miniaturowy nadajnik szpiegowski na kartę SIM. Podsłuch znaleziony w domu klienta. Osoba podsłuchująca mogła dzwonić na urządzenie z dowolnego miejsca w Polsce. Podsłuch zamaskowano w przedłużaczu.

Na co warto zwrócić uwagę?

  • gniazdka zasilające
  • listwy i przedłużacze
  • przedmioty ze stałym zasilaniem (radia, lampy, sprzęt rtv i agd)
  • przedmioty, które pojawiły się w domu
  • doniczki, szkatułki, wazony, ramki, obrazy
  • zabawki dzieci

 

 

 

 

Jeśli w wymienionych przedmiotach znajdziemy jakieś dziwnie wyglądające urządzenie, najczęściej jest to podsłuch.

Koszt wykrywacza podsłuchu uzależniony jest od funkcji, które oferuje. Najtańsze możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Profesjonalne urządzenia mogą kosztować od kilku do kilkuset tysięcy złotych.

Jeśli nie mają Państwo dostatecznej wiedzy, którą można wykorzystać do wykrycia tego typu urządzeń, prosimy o kontakt.

Działamy na terenie Warszawy i okolic. Nie mamy jednak problemów z dojazdem do miejsc oddalonych nawet o kilkaset kilometrów. Posiadamy kilkanaście lat doświadczenia w branży szpiegowskiej.

Telefon do konsultanta: 788 – 007 – 888