Wykrywanie podsłuchów

Świadczymy usługi w zakresie wykrywania podsłuchów. Swoją ofertę kierujemy zarówno do firm jak i osób prywatnych. Nasza usługa jest ściśle powiązana z potrzebami klienta.

Przeszukiwanie pomieszczeń – Wykrywanie podsłuchów

wykrywanie podsłuchów
wykrywanie podsłuchów

Przeszukiwanie pomieszczenia dzielimy na dwa etapy. Pierwszy etap odbywa się przy użyciu urządzeń mierniczych. W ten sposób wykrywane są wszystkie aktywne nadajniki (takie, które wysyłają sygnał). Wyszukiwanie pozwala na lokalizację fali radiowej z nadajników zasilanych z baterii lub akumulatorów. Urządzenia przechwytują również sygnał z nadajników zamaskowanych w przedmiotach codziennego użytku – takich jak listwy przeciwprzepięciowe, przedłużacze, gniazdka prądowe, lampy itp.

Po wykryciu sygnału za pomocą urządzeń stacjonarnych należy namierzyć źródło nadawania – polega to na fizycznym przeszukaniu pomieszczenia przy użyciu ręcznego miernika / wykrywacza podsłuchów. Nie wszystkie podsłuchy przesyłają dźwięk, istnieje szereg rozwiązań, pozwalających na długą archiwizację zebranych nagrań. Drugi etap polega na dokładnej inspekcji badanego pomieszczenia. Aby wyszukać moduły rejestrujące konieczne jest fizyczne przeszukanie typowych miejsc montażu (gniazdka, listwy, komputery, radiobudziki, lampy, sufity podwieszane, kanały wentylacyjne). W niektórych przypadkach konieczne staje się użycie dodatkowych urządzeń w postaci detektorów złącz nieliniowych.

Wykrywanie podsłuchów Warszawa
fizyczne przeszukiwanie pomieszczeń, wykrywanie podsłuchów

Należy pamiętać, iż w pomieszczeniach o ograniczonym dostępie (gabinety dyrektorów, pomieszczenia kadry kierowniczej itp.) najczęściej instaluje się nadajniki przesyłające dźwięk na odległość. Wszystkie urządzenia rejestrujące wymagają fizycznego dostępu w celu zebrania zarejestrowanych informacji.

W przypadku namierzenia sygnału z pluskwy, podejmiemy wszystkie niezbędne działania mające na celu jej namierzenie.

Po zakończonej usłudze udostępniamy protokół oraz fakturę VAT na przeprowadzone prace.